Connect with Us

Europa League/ Nuk zhgënjejnë të mëdhatë, ja ekipet që sigurojnë biletën për fazën tjetër

Sport

Europa League/ Nuk zhgënjejnë të mëdhatë, ja ekipet që sigurojnë biletën për fazën tjetër

Publikuar

-

Roma ka siguruar pa probleme kalimin për në raundin e 1/8-ave të Europa League, pasi ka marrë një barazim 1-1 në fushën e Gent, ndërsa në ndeshjen e parë kishte triumfuar 1-0. Golit të David në minutën e 25-të, iu kundërpërgjigj menjëherë Kluivert, i cili vuri baraspeshën në të 29-tën. Pjesa tjetër e ndeshjes u administrua mjaft mirë nga italianët.

Bayer Leverkusen ishte triumfi që bëri më shumë zhurmë, me gjermanët që “hoqën qafe” shumë lehtë Porton me një fitore 1-3 në “Dragao”, duke festuar kualifikimin me spektakël. Protagonist absolut Kai Havertz, me dy asist dhe një gol.

Wolfsburg dhe Basel triumfuan edhe në ndeshjet e dyta ndaj Malmos dhe Apoelit, duke kaluar pa probleme. Wolves gjithashtu pati një kualifikim pa probleme, teksa u mposht në Spanjë 3-2 me Espanyol, por ndeshja e parë kishte përfunduar 4-0 në favorin e tyre.

LASK Linz mori një kualifikim historik ndaj Alkmaar, me austriakët që triumfuan 2-0 në shtëpi. Sportingu i Lisbonës dhe Basaksehir, i janë drejtuar shtesës, pasi 90 minutat përfunduan 3-1 për turqit, i njëjti rezultat me atë të një jave më parë në Portugali.

REZULTATET
Basaksehir – Sporting 3-1
Basel – Apoel 1-0
Espanyol – Wolves 3-2
Porto – Bayer Leverkusen 1-3
Gent – Roma 1-1
LASK Linz – AZ Alkmaar 2-0
Malmo – Wolfsburg 0-3

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: