Connect with Us

Fund dramatik në Champions/ Portieri kualifikon ekipin e tij me një gol në minutat shtesë (video)

Sport

Fund dramatik në Champions/ Portieri kualifikon ekipin e tij me një gol në minutat shtesë (video)

Publikuar

-

Champions League në Amerikën qendrore dhe veriore ka dhuruar shumë emocione mëngjesin e sotëm, sidomos në sfidën Tigres-Allianza. Luhej akti i dytë mes dy ekipeve, ku ndeshja e parë e luajtur në El Salvador, kishte përfunduar me suksesin e vendasve 2-1. Tashmë, luhej në Meksikë, ku Tigres ishte dukshëm favorit.

Pavarësisht se brenda 23 minutash vendasit udhëhiqnin 3-0, miqtë bënë një kthesë të pabesueshme, duke çuar shifrat në 3-2 përpara fundit të pjesës së parë. Në fund të ndeshjes erdhi edhe momenti më dramatik, ku Tigres arriti kualifikimin në minutën e fundit shtesë me një gol të shënuar nga portieri. Nahuel Guzman u shndërruar në hero, teksa shënoi me kokë, duke çmendur në festë ekipin dhe tifozët e tij për një kualifikim të paharrueshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: