Connect with Us

Gafa e javës vjen nga Europa League/ Video: Nuk do ta besoni se çfarë rasti humbet ylli i “Ujqërve”

Premier Liga

Gafa e javës vjen nga Europa League/ Video: Nuk do ta besoni se çfarë rasti humbet ylli i “Ujqërve”

Publikuar

-

Espanyol u shkatërrua nga Wolves në Angli me rezultatin 4-0 në ndeshjen e parë dhe sfida e sotme nuk kishte shumë histori. Të dy skuadrat zhvilluan një përballje të bukur mes tyre, pesë gola u shënuan dhe katalanasit fituan 3-2.

“Ujqërit” do të vazhdojnë aventurën europiane, teksa një rast i pabesueshëm është humbur në ndeshjen e zhvilluar në Spanjë. Ishte minuta e 87-të dhe rezultati ishte 2-2.

Wolves përfitoi falë një kundërsulmi dhe Neto përfitoi nga një gafë, ia doli të shmangte portierin vendas dhe dërgoi topin jashtë me portën bosh. Për fat të mirë kualifikimi ishte zgjidhur, përndryshe tifozët nuk do ia falnin kurrë këtë rast 19-vjeçarit portugez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: