Connect with Us

“Ky është viti i Tiranës”, Alban Bushi bën deklaratën e papritur

Sport

“Ky është viti i Tiranës”, Alban Bushi bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Alban Bushi, trajneri i Shqipërisë U21, ditën e djeshme ka ndjekur finalen e Kupës së Shqipërisë për 17-vjeçarë. Triumfoi Tirana kundër Partizanit dhe Bushi sigurisht që u gëzua për këtë, sikurse edhe dëshiron shumë që edhe nesër bardheblutë të triumfojnë në derbin që do të luhet në “Air Albania Stadium”.

Bushi vlerëson mënyrën se si luan Tirana dhe përgëzon edhe trajnerin Emanuel Egbo për punën e bërë në krye të skuadrës kryeqytetase. I pyetur nga Supersport gjatë ndeshjes së djeshme për fituesin e derbit, ish-sulmuesi jep mendimin e tij.

“Është viti i Tiranës. Shpresoj të fitojë Tirana. Ka qenë nga klubet që e kam ndjerë shumë dhe më ka sjellë këtu ku jam. Shpresoj të jetë viti i titullit. Më pëlqen si luan. Egbo është për t’u përgëzuar për lojën që bën ekipi. Tirana luan mirë dhe nuk është vetëm çështje fati”, ka deklaruar Bushi mes të tjerash.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: