Connect with Us

Luan me Ronaldon, tani dëshiron të luajë edhe me Messin/ Ylli i City-t kërkon largimin

La Liga

Luan me Ronaldon, tani dëshiron të luajë edhe me Messin/ Ylli i City-t kërkon largimin

Publikuar

-

Pas përjashtimit për dy vite të Manchester City-t në Champions League, disa ekspertë thonë se priten largime te kampionët e Anglisë.

Raheem Sterling është përfolur për një kalim te Real Madridi, ndërsa tani raportohet se Bernardo Silva ka nisur bisedimet me Barcelonën.

“Luaj me Cristiano Ronaldon te kombëtarja dhe do të kisha shumë dëshirë të luaja përkrah Messit që të them që kam luajtur me dy më të mirët e historisë, por është e komplikuar,” shprehet 25-vjeçari.

Kontrata e portugezit me City-n skadon në vitin 2025, por ai pritet të largohet në fund të këtij sezoni, sidomos pas përjashtimit të “Qytetarëve” nga Championsi për dy vite.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: