Connect with Us

“Miku im të presim në stadium”, Duka lutet për aktorin e njohur shqiptar

Sport

“Miku im të presim në stadium”, Duka lutet për aktorin e njohur shqiptar

Publikuar

-

Aktori i mirënjohur shqiptar Arben Derhemi është i shtruar në spital dhe do të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale, ndërsa President i i FSHF-së Armand Duka i ka dhënë mesazhin e tij mbështetës.

Duka uron që ndërhyrja të dalë me sukses, si dhe i uron Derhemit të kthehet i fortë në skenën e teatrit.

Gjithashtu kreu i FSHF i thotë aktorit se e pret edhe në stadium, si dashamirës dhe si bashkëpunëtori FSHF.

Mesazhi i Dukës:

Miku im, Ben!

Uroj që ndërhyrja në Spitalin e Neurokirugjisë, të ketë dalë me sukses. Dhe shpejt të kthehesh në skenë, vital dhe i fortë. Për të na risjellë vlerat e një arti, për të cilin kemi nevojë, siç është teatri dhe kinematografia. Gjithashtu, të presim të kthehesh në stadium. Si dashamirës, bashkëpunëtor i FSHF dhe si një mik.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE