Connect with Us

Ndizet derbi i kryeqytetit, Tirana publikon videon motivuese

Sport

Ndizet derbi i kryeqytetit, Tirana publikon videon motivuese

Publikuar

-

Nesër duke nisur nga ora 19:00, do të luhet në “Air Albania”, derbi mes Tiranës dhe Partizanit.

Tirana vjen në këtë takim në një formë shumë të mirë, teksa mposhti Kukësin me përmbysje dhe që pas derbi të fazës së dytë ka nisur një seri pozitive rezultatesh.

Klubi bardheblu ka publikuar një promo interesante ditën e sotme (Ky është qyteti ynë), teksa ka fragmente nga triumfi i derbit të kaluar.

Janë dhe disa lojtarë të Tiranës që shfaqen të motivuar dhe gati për këtë derbi të rëndësishëm.

This is our city ⚪🔵

This is our city ⚪🔵

Gepostet von KF Tirana am Donnerstag, 27. Februar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE