Connect with Us

Një ditë para derbit, ja sa bileta janë shitur deri tani për sfidën Tirana-Partizani

Sport

Një ditë para derbit, ja sa bileta janë shitur deri tani për sfidën Tirana-Partizani

Publikuar

-

Shitja e biletave për derbin e tretë të këtij sezoni dhe të 156-ë në histori po shkon me ritme galopante.

Sipas “Balkanweb”, numri i biletave të shitura për superpërballjen e ditës së premte kap shifrën 14 mijë. Pritet që ky ritëm i lartë i shitjes së biletave të vazhdojë deri përpara fillimit të takimit Tirana-Partizani.

Pritet me interes nëse derbi i tretë i këtij sezoni do të kalojë numrin spektatorëve në derbin e dytë të “Air Albania”. Ballafaqimi i dytë i këtij sezoni mes kampionëve në fuqi dhe 24-herë kampionëve të Shqipërisë u ndoq nga 19.032 tifozë.

Klubi i Tiranës ka paralajmëruar të gjithë tifozët të pajisen me karta identiteti, ndërsa fëmijët nën moshëm 16 vjeç të shoqërohen me prindër, si dhe të shmangin përdorimin e mjeteve të ndaluara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: