Connect with Us

Vazhdon të rritet numëri, ja sa bileta janë shitur deri tani për derbin

Sport

Vazhdon të rritet numëri, ja sa bileta janë shitur deri tani për derbin

Publikuar

-

Derbi është sfida që të gjithë presin në futbollin shqiptar. Tashmë edhe klubet kanë nisur ta presin me zor, për shkak se edhe arkëtimet nga biletat kapin shifra rekord. “Air Albania Stadium” ka një kapacitet prej 22 mijë vendesh dhe për sfidën e së premtes shitja e biletave ka ecur më ritme të larta.

Deri mbrëmjen e djeshme, sikurse bëjnë me dije burime të ABC News, janë shitur rreth 15 mijë bileta. Mendohet se deri në mbrëmje kjo shifër mund të shkojë deri në 19 mijë dhe nesër të shitet edhe pjesa tjetër e biletave, për të pasur një stadium plot në orën 19:00.

Tirana dhe Partizani përballen për të tretën herë këtë sezon. Bardheblutë vijnë nga një seri rezultatesh pozitive dhe renditen në vendin e parë në kampionat, çka i nxit edhe më shumë tifozët e 24 herë kampionëve të vendit të jenë të shumtë në stadium.

Në kampin e kuq barazimi me Bylisin nuk ka dhënë një impakt pozitiv, por është një ndeshje derbi dhe tifozët e Partizanit nuk mund të mungojnë. Ndaj edhe pritet që sektorët që ata kanë në dispozicion, t’i mbushin dhe tifozët e pranishëm të mbështesin skuadrën e tyre të zemrës. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE