Connect with Us

Zbulohen formacionet e mundshme, ja si pritet të rreshtohen Tirana dhe Partizani në derbi

Sport

Zbulohen formacionet e mundshme, ja si pritet të rreshtohen Tirana dhe Partizani në derbi

Publikuar

-

Derbi i kryeqytetit është në prag dhe atmosfera ka nisur të ndjehet gjithnjë e më shumë. Tirana është ekipi që në këtë sfidë vjen në një gjendje më të mirë pas serisë së rezultateve radhazi ndërsa tashmë ka marrë edhe kryesimin e Superiores. Emanuel Egbo ka ndryshuar frymën te bardheblutë, teksa të besuarit e tij kanë ditur ta justifikojnë besimin e marrë nga trajneri.

Edhe në ndeshjen e nesërme tekniku i 24-herë kampionëve të Shqipërisë pritet të mos ndryshojë në 11-tëshen titullare duke qenë se i ka në dispozicion të gjithë lojtarët .Ndërkohë, nga ana tjetër te Partizani ka më shumë probleme. Lënia e pikëve në javën e kaluar ndaj Bylisit, solli edhe një faturë të rëndë për të kuqtë të cilët humbën shërbimet e Trashit i cili në këtë sfidë do zëvendësohet nga Hakaj, ndërsa në dyshim mbetet aktivizimi i Boldor. Sakaq, edhe pse Romero nuk ishte pjesë e skuadrës pasi kishte kaluar te ekipi B, pësoi një dëmtim me këta të fundit dhe hoqi çdo mundësi rikthimi.

Pozitiv është rikthimi i Bitrit në qendër të mbrojtjes pas mungesës për shkak kartonësh në ndeshjen e fundit, ndërsa në stërvitje grupit i është bashkuar edhe Esat Mala, që prej kohësh i kishte humbur kontaktet me ekipin e parë. Përfshirja e tij në ndeshjen e nesërme mbetet për t’u parë dhe mund të ishte një surprizë për kundërshtarin. /VipSport.al/

Formacionet e mundshme:

Tirana: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Çelhaka, Batha, Kale, Torasa, Kobinah, Ngo
Trajner: Emanuel Egbo

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Belica, Bitri, Hakaj,Telushi, Broja, Kordeiro, Çinari, Bardhi, Solomon
Trajner: Adolfo Sormani

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: