Connect with Us

Derbi: Nisin trazirat e para/ Tifozët e Tiranës përplasen me policinë, ja pse

Sport

Derbi: Nisin trazirat e para/ Tifozët e Tiranës përplasen me policinë, ja pse

Publikuar

-

Prania e madhe e forcave të rendit përpara stadiumit “Air Albania” ka irrituar jo pak situatën te kampi bardheblu, ku tifozeria e organizuar “Tirona Fanatiks” pasi ka bërë marshimin e zakonshëm, te hyrja e tribunës “Fatmir Frashëri”, ku edhe do të qëndrojnë, është konfrontuar me policinë.

Nuk dihen motivet e sakta, por sipas të pranishmëve në vend, bëhet fjalë për vonesën që policia ka shkaktuar në procedurën e hyrjes për në shkallët e stadiumit dhe sektorit ku do të qëndrojë tifozeria e organizuar bardheblu… Kujtojmë që kontrollet policiore sot gjatë gjithë ditës kanë qenë të shumtë dhe madje edhe në Bulevardin kryesor ka pasur kontrolle të rrepta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: