Connect with Us

E mbani mend Panuçin? Italiani habit me kërkesën e radhës ndaj Shqipërisë

Kombëtare

E mbani mend Panuçin? Italiani habit me kërkesën e radhës ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

“Nuk ka për t’u bërë kurrë trajner”, kështu do të shprehej Armand Duka për Panuçin. Njeriun që do të shkatërronte gjithë punën e bërë nga De Biazi më parë, duke u bërë edhe armiku i tifozëve me rezultatet negative radhazi që ka marrë te kuqezinjtë.

Ndërkohë një konflikt i ri është hapur dhe trajneri italian është në gjyq me Shqipërinë, pikërisht në Gjykatën e Lozanës. Atje janë kërkuar 57 mijë euro nga avokati mbrojtës i Panuçit, Antonio Rigozzi. Trajneri italian ka kërkuar bonuset dhe shpërblimet për rezultatet e marra edhe në kohën kur Kombëtarja drejtohej nga Reja.

FSHF ia ka bërë të qartë se shpërblimet qendronin për sa kohë Kombëtarja drejtohej nga ai, pork jo përgjigje nuk ka mjaftuar. Përveç kësaj shume, Panuçi ka kërkuar që pala shqiptare të paguajë edhe shpenzimet e gjyqit që shkojnë më tepër sesa vetë shifra e kërkuar prej tij. Në muajt në vazhdim pritet të shihet sesi do të merret vendimi mbi këtë rast.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Altin Rraklli zbulon prapaskenat/ “Kam refuzuar si trajner Partizanin”

Publikuar

-

Altin Rraklli ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Kombëtares shqiptare ndër vite. Në një prononcim për “Fan Zone”, Rraklli zbulon një ofertë të Partizanit disa sezone më parë si dhe flet për golat e shënuar me kombëtaren shqiptare. Goli I anulluar ndaj Anglisë? “Pavarishtë se ka kaluar shumë kohë, më shkruajti një […]

LEXO TE PLOTE