Connect with Us

Frika nga Koronavirusi, Vrioni humbet shansin e madh me Juventusin

Seria A

Frika nga Koronavirusi, Vrioni humbet shansin e madh me Juventusin

Publikuar

-

Italia mbetet e pushtuar nga ankthi prej Koronavirusit. Kjo situatë nuk mund të mos prekte edhe botën e sportit, teksa në javën e kaluar disa ndeshje të Serisë A u shtynë, ndërsa këtë javë shumë prej tyre do luhen pa praninë e spektatorëve për arsye sigurie.

Ndërkaq, frika ka mbërritur edhe te Juventusi, por bëhet fjalë për ekipin U 23 të bardhezinjve. Një nga lojtarët e Pistoiese, kundërshtarit të kaluar të Juventus U 23, rezultoi i infektuar me Koronavirus. Në këtë formë, për kushte parandaluese, ekipi i parë i Juventus i ka ndaluar lojtarët e U 23 të stërviten me ekipin e parë.

Pjesë e Juventus U 23 është edhe Xhakomo Vrioni, i cili gjatë këtij sezoni është stërvitur në një rast me skuadrën e parë. Por, tashmë derisa të kalojë gjendja e alarmit nga virusi, Vrionit i duhet të presë pasi skuadra e Sarrit është izoluar për t’u mbrojtur nga rreziku që ka pushtuar Italinë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: