Connect with Us

Kaos para dyerve të stadiumit me tifozët, goditet një police nga ultrasit e Tiranës

Sport

Kaos para dyerve të stadiumit me tifozët, goditet një police nga ultrasit e Tiranës

Publikuar

-

Kaos para ndeshjes derbi të kryeqytetit, pasi vazhdon debati mes tifozëve dhe policisë sa i përket kartave të identitetit në hyrje ët stadiumit.

Grupet e organizuara të tifozerive të skuadrave të Tiranës dhe të Partizanit, vazhdojnë të qëndrojnë jashtë impiantit pasi nuk duan që të futen brenda duke treguar kartat e tyre të identiteti, për të respektuar “rregullat e ultrasve”.

Kjo ka bërë që në të dy tribunat pas portave të ketë shumë tifozë jashtë impiantit ndërsa nuk kanë munguar edhe incidente të vogla, deri tani të izoluara, pasi ka pasur tifozë të cilët kanë reaguar ndaj policisë.

Nga radha e tifozëve të Tiranës në tribunën pas porte, ka fluturuar edhe një shishe uji që ka goditur një police, me pamjet që u shfaqën në ato momente edhe nga “SuperSport”. Gjithsesi, u ruajt qetësia dhe u evitua përshkallëzimi i situatës kur mbeteshin pak minuta nga fillimi i debrit. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: