Connect with Us

Ndryshime të detyruara dhe disa risi/ Ja formacioni i mundshëm i Partizanit për derbin e sotëm

Sport

Ndryshime të detyruara dhe disa risi/ Ja formacioni i mundshëm i Partizanit për derbin e sotëm

Publikuar

-

Sot luhet derbi dhe secili duhet dhe është gati. Mjaft që trajneri t’i japë jelekun e titullarit dhe prej gjithsecilit pritet më shumë sesa maksimumi në këtë 90-minutësh. Në dallim nga ndeshja e fundit, trajneri Sormani do të bëjë disa lëvizje në formacion. Ndryshimet në fazën defensive janë të detyrueshme, ku me dëmtimin e Trashit, Hakaj pozicionohet titullar në të majtë.

Eneo Bitri rikthehet nga pezullimi, ndaj sot do të formojë dyshen e qendrës me Egzon Belicën. Ndërsa lëvizjet në sulm janë të diktuara nga efektiviteti i disa lojtarëve në javët e fundit, por edhe nga paraqitja që Solomon bëri ndaj Bylisit. Nga ajo që është parë në seancat e fundit, sulmuesi nigerian e ka humbur primatin për të qenë titullar dhe me shumë mundësi në vend të tij do të luajë Brajan Braun. Por në seancën e djeshme, trajneri Sormani i ka provuar edhe alternativat e tjera në fazën sulmuese, ku përveç Bardhit, Braunit dhe Çinarit që mendohen titullarë, u përfshinë edhe Solomon dhe Tedi Cara.

Planet për derbin janë pasuruar së fundmi, pasi Mala shikohet një alternëtivë e mundshme. Madje trajneri e ka përdorur si në fazën sulmuese, por edhe në mesfushë. Ndaj, ekzistojnë disa plane për formacionin e derbit, ku dyshimet më të mundshme janë të përfshirjes së Solomon për Braun dhe Ferhatit në mesfushë për Brojën. Në stërvitjen e fundit, ekzekutimi i goditjeve standarde dhe ushtrimet taktike, kanë qenë në fokusin e trajnerit dhe të të kuqve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: