Connect with Us

Nga Berisha, te Latifi e Olainka/ Ja sa vlejnë sot ish “yjet” e Skënderbeut

Sport

Nga Berisha, te Latifi e Olainka/ Ja sa vlejnë sot ish “yjet” e Skënderbeut

Publikuar

-

Piter Olainka, Liridon Latifi, Bernard Berisha, Ali Soue dhe Xhejms Adeniji ishin padyshim mes protagonistëve kryesor të Skënderbeut në aventurat e arta Europiane.

Nga këta futbollist, përveç Ali Soues i cili veshi fanellën bardhekuqe në form huazimi nga Kievo Verona, Skënderbeu mbushi arkat duke i shitur në kampionate Europiane.

Lista me vlerën e lojtarëve kur ishin te Skënderbeu dhe vlera e tyre sot, sipas transfermarkt.com

Te Skënderbeu – Sot

P. Olainka: 750.000€ – 4.500.000€

L. Latifi: 850.000€ – 500.000€

B. Berisha: 675.000€ – 2.000.000€

Ali Soue: 675.000€ – 2.800.000€

Xhejms: 450.000€ – 700.000€

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: