Connect with Us

Nxehet atmosfera/ Shpërthejnë tifozët e Tiranës: “Policia serbe”

Sport

Nxehet atmosfera/ Shpërthejnë tifozët e Tiranës: “Policia serbe”

Publikuar

-

Policia e Shtetit e kishte bërë të ditur se do të ketë kontrolle të rreptësishme para ndeshjes derbi, Tirana-Partizani. Në hyrje të stadiumit ka pasur përplasje mes fansave bardheblu dhe forcave të rendit, teksa nuk kanë munguar edhe hedhjet e shisheve.

Policia ka ndalur tifozë të Tiranës, ndërkohë që në kor tifozët kanë nisur të bërtasin në kor: “Policia serbe”. Në planin e masave të Policisë së Tiranës, thuhej se tifozëve nuk do t’u lejohet të mbulojnë fytyrën dhe se duhet të paraqiten me karta identiteti.

Ndër të tjera thuhej se personat problematikë nuk do të lejohen në stadium. Bëhet fjalë përgjithësisht për ata që janë proceduar më parë, për shkak të sjelljes së tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: