Connect with Us

Shqetëson Agustin Torrasa, ja si pritet të luajë Tirana sonte në derbi

Sport

Shqetëson Agustin Torrasa, ja si pritet të luajë Tirana sonte në derbi

Publikuar

-

Tirana ka mbyllur përgatitjet për derbin me Partizanin. Bardheblutë zbritën dje në fushën stërvitore “Skënder Halili”, edhe pse koha nuk ishte nga më premtueset. Edhe dje ka pasur kthime dhe mungesa në ekip. Kështu, Tefik Osmani është bashkuar me grupin e titullarëve, ndërsa jashtë këtë herë ka qëndruar Agustin Torasa.

Pas dy ditësh stërvitje të diferencuar, argjentinasi ka munguar edhe dje. Mësohet se goditja në këmbë dhe pak grip e kanë penguar lojtarin e bardhebluve. Gjithsesi, futbollisti ka punuar në palestër dhe do të jetë i gatshëm për sfidën e sotme me Partizanin. Nga ana tjetër, si masë paraprake Egbo ka testuar dy lojtarë në pozicionin e Torasës, Hasanin dhe Sidibenë. Gjithsesi, planifikohet që Torasa të luajë nga minuta e parë. Po kështu, në portë vazhdon aktivizimin Ilion Lika. Në mbrojtje prej të djathtës në të majtë luajnë Doka, Muça, Vangjeli dhe Hoxhallari.

Në mesfushë, Batha e Çelhaka si digë para mbrojtjes. Nga krahët Kale dhe Kobina do të japin shpejtësinë, ndërsa në qendër Torasa do të luajë si sulmues i dytë i skuadrës bardheblu. Në sulm i vetëm Majkëll Ngo, i cili ka për detyrë të bëjë repart i vetëm. Në gatishmëri janë tre lojtarë, Muçi, Hasani e Ismajlgeci, të cilët janë zëvendësuesit natyralë për gjatë ndeshjes derbi. Kujtojmë që bardheblutë kanë 75 ditë që nuk humbasin sfidën me të kuqtë në kampionat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: