Connect with Us

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

Kombëtare

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

Publikuar

-

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte tërësisht modern dhe të krahasueshme me stadiumet më të njohur botëror që ia shton edhe më shumë bukurinë ndeshjeve të luajtura në të.

Në Angli do e quanin edhe si “Wembley i Ballkanit”, ndërsa do të merrte edhe vëmendjen e shumë mediave europiane. Ndërkohë së fundi është edhe vetë qeveria e futbollit europian që sjell për të gjihtë pamjet e mrekullueshme të “Air Albania”.

Në një postim në faqen zyrtare në “Twitter”, UEFA ka shpërndarë një video drithëruese për të rikujtuar edhe një herë emocionet nga inagurimi kundër Francës. Një pjesë e të ardhurave për të ndërtuar këtë impiant ka ardhur nga program i UEFA Hat Trick, ashtu siç ka ndodhur në 60% të stadiumeve të ndërtuara në Europë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Altin Rraklli zbulon prapaskenat/ “Kam refuzuar si trajner Partizanin”

Publikuar

-

Altin Rraklli ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Kombëtares shqiptare ndër vite. Në një prononcim për “Fan Zone”, Rraklli zbulon një ofertë të Partizanit disa sezone më parë si dhe flet për golat e shënuar me kombëtaren shqiptare. Goli I anulluar ndaj Anglisë? “Pavarishtë se ka kaluar shumë kohë, më shkruajti një […]

LEXO TE PLOTE