Connect with Us

Surpriza, zbulohet emri i arbitrit që do gjykojë sonte derbin Tirana-Partizani

Sport

Surpriza, zbulohet emri i arbitrit që do gjykojë sonte derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Derbi i 156 i futbollit shqiptar do të arbitrohet nga Juxhin Xhaja. Komisioni i caktimit të arbitrave në FSHF ia ka besuar kryesorit 29-vjeçar me stemën e FIFA-s.

Për kryesorin e kolegjiumit të Tiranës, ky do të jetë derbi i dytë në karrierë, pasi i pari prej tij është arbitruar më 28 prill 2017, i mbyllur me fitoren e të kuqve 1-2 dhe gjashtë të verdhë e dy të kuq të nxjerrë prej tij. Kjo është vlerësuar si ndeshja më e rëndësishme e javës, duke qenë se do të ketë edhe arbitra të linjës.

“Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht se arbitra të linjës do të jenë Eldorian Hamiti dhe Olsid Ferhati. Asistentë anësorë për Xhajën do të jenë Ridigerd Çokaj dhe Dojando Myftari. Si arbitër i katërt në këtë ndeshje do të jetë Elgin Doda. Nën gjykimin e Xhajës në Superiore, Tirana numëron 2 fitore, 4 barazime dhe 3 humbje. Partizani ka koleksionuar katër fitore, 4 barazime dhe 3 humbje nën drejtimin e Juxhin Xhajës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: