Connect with Us

Të dielën i pret Juventusi/ Interi merr lajmin e shumëpritur dy ditë para supersfidës

Seria A

Të dielën i pret Juventusi/ Interi merr lajmin e shumëpritur dy ditë para supersfidës

Publikuar

-

Ditën e diel pritet të zhvillohet derbi i Italisë mes Juventusit dhe Interit. Supersfida këtë herë do të zhvillohet me dyer të mbyllura për shkak të frikës nga Coronavirusi. Megjithatë ka një lajm të mirë për të gjithë tifozët e Interit.

Portieri zikaltër, Samir Handanovic, do të jetë i gatshëm për ta filluar ndeshjen si titullar ditën e diel. 35-vjeçari nuk ka luajtur në asnjë në gjashtë ndeshjet e fundit që Interi ka zhvilluar për shkak të një dëmtimi në dorë. Slloveni tashmë është rikthyer në stërvitje dhe e ka përfunduar të plotë seancën.

Portieri do të rikthehet në kohën e duhur për milanezët, pasi në ndeshjen e fundjavës vendoset shumë për garën e titullit kampion. Një plus më shumë për Conten, i cili do të tentojë fitoren në derbi. Ndërkohë Gagliardini dhe Sensi nuk do të jenë të gatshëm për teknikun italian për ndeshjen që do të zhvillohet në “Allianz Stadium”, për fat të keq me dyer të mbyllura.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: