Connect with Us

Video: Armando Broja shënon një gol spektakolar, por arbitri i bën gjëmën

Kombëtare

Video: Armando Broja shënon një gol spektakolar, por arbitri i bën gjëmën

Publikuar

-

Armando Broja ka luajtur në mbrëmjen e djeshme në “Stamford Bridge”, atje ku Chelsea U18 ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Millëall në çerekfinalen e Kupës dhe duke shkuar në gjysmëfinale. Autori i golit ishte i përhershmi, sulmuesi shqiptar.

Por më herët ai do të shënonte edhe me rrofeshatë, por fatkeqësisht arbitri e anulloi për faull. Vetë Broja shprehet se goli duhej të quhej i rregullt, por nuk fsheh emocionet e marra nga goli i parë në “Stamford Bridge” dhe duke paralajmëruar të tjerë realizime.

“Ishte fitore e mahnitshme. Ne e dinim se do të ishte e vështirë pasi ishte për herë të parë që luanim në “Stamford Bridge” për shumë lojtarë, përfshirë këtu edhe mua. Ishte fitore vërtet e mirë dhe kemi gumëzhirë në dhomat e zhveshjes pasi jemi në gjysmëfinale. Si fëmijë, kam dashur të luaja gjithmonë në “Stamford Bridge”. Të shënosh këtu është gjithmonë një ndjenjë e shkëlqyeshme. Tifozët ishin të gjallë dhe të mahnitshëm. Edhe te goli me rrofeshatë duhej të qendronte, nuk pashë asgjë të gabuar. Shpresoj se do të kem edhe shumë të tjerë këtu”, ka thënë Broja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: