Connect with Us

Bayerni luan tenis ndaj Hoffenheim, Dortmundit i mjafton një gol

BundesLiga

Bayerni luan tenis ndaj Hoffenheim, Dortmundit i mjafton një gol

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një fitore bindëse 6-0 në fushën e Hoffenheim, në javën e 24-t të Bundesliga-s.

Gnabry (2′), Kimmich (7′), Zirkzee (15′), Coutinho (33′, 47′) dhe Goretzka (62′) kanë qenë autorët e golave të bavarezëve.

Bayern është bërë skuadra e parë në historinë e Bundesliga-s që ka shënuar të paktën 3 gola në 5 ndeshje radhazi të luajtura në transfertë.

Megjithatë, festa e bavarezëve është prishur në minutën e 78-të nga tifozët e tyre, të cilët kanë nxjerrë një banderolë fyese kundrejt pronarit të Hoffenheim, Dietmar Hopp.

“Dietmar Hopp mbetet një bir ku***”, shkruhej në banderolë.

Një gjest që ka çuar te ndërprerja e ndeshjes për disa minuta, me trajnerin dhe lojtarët e Bayern-it që kanë shkuar drejt tifozëve të tyre dhe u kanë kërkuar ta hiqnin banderolën.

Pas rifillimit të ndeshjes, lojtarët e dy skuadrave kanë filluar t’ia pasojnë topin njëri-tjetrit deri në momentin që ka ardhur vërshëllima e trefishtë e arbitrit.

Borussia Dortmund ka mundur 1-0 Freiburg, falë një goli të shënuar nga Jadon Sancho në minutën e 15-të. Talenti anglez ka shënuar në 7 ndeshje radhazi të luajtura në shtëpi në Bundesliga me verdhezinjtë.

Vetëm Pierre-Emerick Aubameyang ka pasut një ecuri më të mirë (11) me Dortmundin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: