Connect with Us

Disfata e rëndë në derbi, shikoni çfarë bëjnë te Partizani

Sport

Disfata e rëndë në derbi, shikoni çfarë bëjnë te Partizani

Publikuar

-

Partizani nuk po kalon një moment të mirë, ndërsa humbja me rezultatin 5-1 ndaj Tiranës i ka dhënë një goditje të madhe skuadrës. Të gjithë fajësojnë arbitrin e ndeshjes nga krahu i të kuqëve, për ta filluar nga Olsi Rama, te trajneri Sormani, por edhe me vetë reagimin e klubit.

Atje shkruhet se FSHF duhet të reagojë pasi është vjedhur djersa e lojtarëve të tyre, ndërsa po sipas këtij reagimi, gjithçka është vendosur nga ana e arbitrit. Por në komentet e shumta që janë marrë nga ana e mbështetsve të Partizanit, dalin kundër kryesisë së klubit për mënyrën sesi po e menaxhojnë, për të bërë autokritikë dhe jo kritikë.
Gjithashtu në një vëzhgim të bërë në faqen zyrtare të Partizanit, janë fshirë postimet e paraqitjes së rezultatit pas pjesës së parë, kur shifrat po thelloheshin. Gjithashtu edhe rezultati përfundimtar nuk është pasqyruar në faqen zyrtare, për të shmangur komentet dhe reagimet e tifozëve. Por e njëjta situatë do të shfaqej disa muaj më parë edhe te Tirana, kur po dështonin në disa përballje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE