Connect with Us

Juve-Inter u shty për shkak të coronavirusit/ Zikaltrit të pakënaqur, bëjnë mbledhje urgjente

Seria A

Juve-Inter u shty për shkak të coronavirusit/ Zikaltrit të pakënaqur, bëjnë mbledhje urgjente

Publikuar

-

Drejtori i Interit, Beppe Marotta, është shumë i shqetësuar se se shtyrja e ndeshjes me Juventusin do të çojë në shtyrje të tjera.

Pesë ndeshje janë pezulluar për këtë fundjavë, megjithëse në fillim ishte përfolur se do të luhej pa tifozë.

“Vendimi është marrë disa orë më parë nga Lega Calcio, që ka shtyrë pesë ndeshje që duhet të luheshin pa tifozë. Është bërë shumë, shumë vonë,” shprehet drejtori për Sky Sport Italia.

“Si klub, po përballemi me një ndryshim të madh. Jam shumë i shqetësuar sepse po pyes veten se çfarë do të bëjmë javën tjetër.

Interi ka kërkuar një mbledhje urgjente për t’u siguruar që kampionati të vazhdojë të luhet rregullisht. Nuk shoh asnjë zgjidhje tjetër përveçse të anulojmë edhe ndeshjes e javës tjetër, prandaj duhet mbledhja urgjente.

Kalendari tani është shumë i ngjeshur, sidomos për ne që kemi edhe ndeshje ndërkombëtare.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: