Connect with Us

“Kush thotë se CR7 është më i mirë se Messi, nuk merr vesh nga futbolli”

Sport

“Kush thotë se CR7 është më i mirë se Messi, nuk merr vesh nga futbolli”

Publikuar

-

Marco van Basten (55 vjeç), në një intervistë të gjatë për “Il Corriere della Sera”, që përkon me prezantimin e autobiografisë së tij “Fragile”, rishikon karrierën, kujton arsyet e daljes në “pension” në moshën 31-vjeçare dhe komenton gjendjen e futbollit aktual. Ai zgjedh Messin si lojtarin më të mirë në botë, në dëm të Cristiano Ronaldos:

“Cristiano është një futbollist i shkëlqyer, por ata që pretendojnë se është më i mirë se Messi, nuk kuptojnë asgjë rreth futbollit. Ose është kjo, ose ata e thonë atë me keqbesim. Messi është unik, i paimitueshëm dhe i papërsëritshëm. Një si ai i vjen futbollit në 50, ose 100 vite”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: