Connect with Us

Legjenda e futbollit rrëfën tmerrin që ka përjetuar/ M’u shpartallua mëlçia nga ilaçet, kalova në depresion

Seria A

Legjenda e futbollit rrëfën tmerrin që ka përjetuar/ M’u shpartallua mëlçia nga ilaçet, kalova në depresion

Publikuar

-

I konsideruar si një nga sulmuesit më të mirë ndonjëherë, Van Basten flet për fundin e karrierës së tij dhe atë që mund të kishte arritur, nëse nuk do të ishte për lëndimet: “Në thelb, unë ndalova së luajturi futboll në moshën 28 -vjeçare. Asokohe kasha fituar tre “Topa të Artë”. Shikoni Cristiano Ronaldo dhe Messi, të cilët ende e fitojnë jëtë çmim prestigjioz, me më shumë se 30 vite mbi supe. Isha 31 vjeç, kur e lashë fare futbollin. 

Mëlçia ime u shpartallua nga qetësuesit që merrja për dhimbjet. Pata shumë dhimbje në kyçin e këmbës së mallkuar. Unë isha i dëshpëruar, – kujton Van Basten, i cili pranon se ishte në depresion, pas “pensionimit” si futbollist: – Isha një barrë për gruan dhe familjen time. Ishin vite shumë të këqija. Ndoshta më është dashur të prek fundin dhe pastaj të filloj jetën time të re”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: