Connect with Us

“Limaj u hodh në detin e Durrësit”, Martini surprizon me deklaratën pas ndeshjes

Sport

“Limaj u hodh në detin e Durrësit”, Martini surprizon me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Teuta barazoi në sekondat e fundit ndaj Kukësit, duke marrë një pikë në përballjen e zhvilluar në “Niko Dovana”. Pavarësisht golit në fundin e lojës, trajneri i skuadrës durrsake, Edi Martini, pati rezerva për sa i përket rezultatit dhe gjykimit. Në prononcimin pas ndeshjes për emisionin “Gol pas Goli”, ai u shpreh:

“Kemi luajtur më mirë se Kukësi. Kemi zotëruar gjatë gjithë lojës. Kukësi e zgjidhi vetë ndeshjen, por ekipi jonë duhet të fitonte.

Penalltia e Limajt? Ishte një moment që duhet të ruanim gjakftohtësi të mos ndërhynim. Mua më duket se nuk është penallti. Gabimet janë pjesë e lojës. Limaj ndoshta ka menduar që është në Durrës, ka kërcyer në det dhe ia ka bërë më të lehtë arbitrit për ta dhënë penallti.

Aktivizimi i Hebajt? Hebaj ka kohë pa luajtur. Ne kemi shënuar 2 gola, ju vazhdoni thoni që nuk shënojmë gola. Kemi shënuar edhe 2 në Korçë. Edhe Kallaku edhe Vila bëjnë pjesë në fazën sulmuese. Jam i kënaqur me Hebajn dhe mënyrën se si ka luajtur.

Sulmuesi Gomis? Ndoshta duhet t’i jepnim më tepër minuta, por gjithsesi ne po shkonim më shumë para portës. Është lojtar kundërsulmi, nuk mendoj se mund të bënte ndonjë gjë të madhe ashtu siç shkoi ndeshja.

Mungesa e fitores dhe trysnia? Ekipi që e përballon më tepër trysninë do të ketë sukses. Ne jemi brenda objektiva. Luajmë në 2 fronte. Nëse vazhdojmë luajmë si ditën e sotme, objektivi është mëse i arritshëm. Sot ishte dita e parë ku ishim të plotë. Normalisht në duhet të fitonim. Më vjen keq sepse kemi lënë 2 pikë.

Sot kisha shumë besim që Kallaku do të shënonte. Ai ka forcë, e duron trysninë e ndeshjes. Na është mohuar edhe një penallti në rastin e prekjes së topit me dorë nga Obanor. Nuk e bëra bisedë penalltinë e mohuar në Korçë. Më vjen keq që humbëm 2 pikë”, u shpreh Martini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: