Connect with Us

Liverpooli ulet me këmbë në tokë, pëson humbjen e parë pas 44 javësh

Premier Liga

Liverpooli ulet me këmbë në tokë, pëson humbjen e parë pas 44 javësh

Publikuar

-

Watford ka tronditur Liverpool-in dhe botën e futbollit.

Hornets, në fakt, kanë mundur 3-0 Të Kuqtë në javën e 28-të të kampionatit, duke i shkaktuar atyre humbjen e parë në këtë sezon rtë Premier League dhe të parën pas 44 ndeshjesh radhazi.

Heroi i sfidës ka qenë Sarr, i cili ka shënuar dy golat e parë të sfidës në minutën e 54-t dhe të 60-të. Kur pritej reagimi i miqve, Watford ka vulosur fitoren me golin e tretë të Deeney në minutën e 72-të.

Kjo ka qenë humbja e parë për Watford kundër Liverpool-it në Premier League, pas tetë humbjesh radhazi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: