Connect with Us

Mbyllen 45 minutat e para në Teuta-Kukësi, ja rezultati

Sport

Mbyllen 45 minutat e para në Teuta-Kukësi, ja rezultati

Publikuar

-

Sapo është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen e fundit të javës së 24-të të Superiores, mes Teutës dhe Kukësit me rezultatin 1-1. Vendasit kaluan të parët në avantazh, pas golit të Kallakut në minutën e 23-të nga pika e bardhë e penalltisë. Miqtë barazuan po me penallti në fund të pjesës së parë me Shkurtajn.

Kronologjia e ndeshjes:

5′ Mundësi për Teutën por Lorenco Vila është në pozicion të parregullt
12′ Abazaj kalon bukur dhe futet në zonë, por Rroca që përfshihet në aksion është në pozicion jashtë loje
16′ Todorovski harkon në zonë për Hebaj, por sfera përfundon te Vila që godet portën por pa forcën e duhur
23′ Penallti për Teutën, e fiton Kallaku pas faullit të Krasniqit

23′ Gooooool! Kallaku nuk fal nga 11 metrat, shënon mesfushori përballë Xhikës
27′ Sërish rrezikon Teuta, goditja e Vilës devijohet në këndore
33′ Todorovski provon të rrezikojë teksa futet në zonën e verilindorëve, por në fund ndalet nga Obanor që tregohet i vendosur
38′ Frashëri gabon në kontrollin e topit, për fatin e mirë të portierit, Kukësi nuk përfiton me Obanor
47′ Penallti për Kukësin, e fiton Limaj

48’ SHKURTAJ VENDOS BARASPESHËN! Sulmuesi vlonjat kthen në gol penalltinë e fituar nga Limaj. Skuadrat drejtohen te dhomat e zhveshjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: