Connect with Us

Publikohen formacionet zyrtare të 3 sfidave, trajnerët befasojnë me titullarët

Sport

Publikohen formacionet zyrtare të 3 sfidave, trajnerët befasojnë me titullarët

Publikuar

-

Luhen tre takime të Superiores prej orës 14:00 dhe takimi më i ekuilibruar pritet të jetë ai mes Vllaznisë dhe Skënderbeut. Shkodranët nuk kanë Adilin dhe Bardullën për shkak kartonësh, ndërkohë që në mbrojtje, në qendër, luajnë Gurishta dhe Malota. Një vend në formacion edhe për Krujën, si dhe rikthehet nga fillimi Hygor.

Skënderbeu për këtë ndeshje ka Jashanicën, që kthehet pas dy viteve pezullim për përdorim dopingu. Dita rikthehet në mbrojtje dhe këtë herë trajneri Ilir Daja i beson një vend në formacion Marës.

VLLAZNIA: Efremov, Gligorov, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani,Hygor, Lika, Kruja, Silvio Junior. Trajner: Mirsad Jonuz

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Jashanica, Pëllumbi, Daja, Mara, Taipi, Gripshi, Bregu, Mensah. Trajner: Ilir Daja

Në Gjirokastër trajneri Novi ka bërë disa lëvizje në formacion, teksa rikthehen Lika dhe Hyseni që ishin të pezulluar nga klubi për ndeshjen me Vllazninë. Laçi është ai i zakonshmi, me Rapon që luan si mbrojtës i majtë. Deliu rikthehet në mesfushë, pasi Fangaj e ka kaluar gjendjen gripale.

LUFTËTARI: Qyrani, Dragoshi, Duka, Lala, Dushkaj, Açka, Qato, Hyseni, Oshafi, Çela, Lika. Trajner: Neritan Novi

LAÇI: Stajila, Deliu, Ignjatovic, Gjoni, Rapo, Deliu, Shehu, Lushkja, Greca, Xhixha, Nëabueze. Trajner: Armando Cungu.

Bylisi rigjen Goxhën, i cili ka shlyer gjysmën e pezullimit pas dënimit që mori pas ndeshjes me Vllazninë. Vlonjatët kanë sajuar mbrojtjen, duke aktivizuar Muçollarin në qendër të mbrojtjes.

BYLIS: Hidi, Vicente, Bicaj, Shkalla, Goxha, Bajramaj, Mëllugja, Murataj, Ntephe, Mozzone, Guindo. Trajner: Veljko Dovedan

FLAMURTARI: Moçka, Gocaj, Qarri, Muçollari, Vrapi, C. Henrique, Lucas Ramos, Kreshpa, Hoxhaj, Indio Oliveira, Ribaj. Trajner: Marcelo Troisi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: