Connect with Us

Teuta-Kukësi, formacionet zyrtare/ Ja si luajnë ekipet

Sport

Teuta-Kukësi, formacionet zyrtare/ Ja si luajnë ekipet

Publikuar

-

Teuta dhe Kukësi zbresin në fushë në orën 17:00 për të mbyllur javën e 24-rt të kampionatit shqiptar. Trajnerët Martini dhe Duro kanë zgjedhur 11-shet respektive për përballjen e sotme.

Durrsakët do të tentojnë të frenojnë verilindorët duke synuar të barazojnë me pikë Laçin dhe Partizanin për të hapur rrugën drejt Europës.

Nga ana , skuadra e Shpëtim Duros kërkon të mos shkëputet nga Tirana e vendit të parë, pasi bardheblutë shkatërruan dje me rezultatin 5-1 rivalët e përjetshëm të kuq.

TEUTA-KUKËSI

Stadiumi “Niko Dovana”

Formacionet zyrtare:

Teuta: Frashëri, Arapi, Hoxha, Kuros, Todorovski, Kallaku, Aleksi, Vila, Vila, Çybja, Hebaj. Trajner: Edi Martini.

Kukësi: Xhika, Obanor, Limaj, Shkurtaj, Rroca, Krasniqi, Musolli, Malikji, Ethemi, Abazaj, Musta. Trajner: Shpëtim Duro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: