Connect with Us

Tifozët nuk do ta harrojnë kurrë këtë gol/ Video: “Perla” e vitit shënohet në Irlandë

Sport

Tifozët nuk do ta harrojnë kurrë këtë gol/ Video: “Perla” e vitit shënohet në Irlandë

Publikuar

-

Golat e bukur shënohen kudo, por ai që është realizuar mbrëmjen e sotme në Irlandë nuk ka koment. Dundalk po luante në transfertë kundër Shamrock Rovers, që kishin kaluar në avantazh në minutën e 20-të.

Pesë minuta më vonë miqtë barazuan nëpërmjet një kryevepre. Jordan Flores mori një asist shumë të bukur nga këndorja dhe goditi fluturimthi drejt portës së Shamrock. Një “predhë” e vërtetë ajo e mesfushorit anglez dhe topi në rrjetë.

Ndeshja u mbyll me fitoren 3-2 të skuadrës vendase, por tifozët e Dundalk nuk do e harrojnë kurrë realizimin e 24-vjeçarit nga Wigan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: