Connect with Us

Video: Lazio eliminon Bolognën dhe kap vendin e parë

Seria A

Video: Lazio eliminon Bolognën dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Surpriza Lazio vijon ende në kampionatin Italian, me bardhekaltrit që sot regjistruan suksesin e radhës pasi mposhtën Bolognën me rezultatin 2-0 dhe u ngjitën në krye të renditjes me 62 pikë, pozicion që do ta mbajë për të paktën një javë, duke përfituar edhe nga shtyrja e ndeshjes Juventus-Inter.

Bardhekaltërve të Simone Inzaghit u mjaftuan vetëm tre minuta në “Olimpico” për të siguruar marrjen e tre pikëve, pasi fillimisht Luis Alberto në minutën e 18’ dhe më pas Correa në të 21-tën ndëshkuan Bolognën dhe vunë në kasafortë fitoren.

Pjesa tjetër e ndeshjes ishte mjaft e luftuar dhe si Lazio, ashtu edhe Bologna patën mundësi për të shënuar gola të tjerë, por nuk arritën të konkretizojnë si duhet.

Me këtë fitore kryeqytetasit shkojnë në kuotën e 62 pikëve në vendin e parë, dy më tepër se Juventusi dhe plot 8 më tepër se Interi i vendit të tretë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: