Connect with Us

VIDEO/ Pamjet e reja, Partizanit iu mohua një penallti sade në minutat e para

Sport

VIDEO/ Pamjet e reja, Partizanit iu mohua një penallti sade në minutat e para

Publikuar

-

Polemikat për derbin mes Tiranës dhe Partizanit do të vazhdojnë gjatë, edhe për faktin se të kuqtë kërkojnë drejtësi për një gjykim që ata e cilësojnë të njëanshëm në favor të skuadrës bardheblu. Një episod të cilin të kuqtë e denoncojnë është ai i minutës së parë të ndeshjes, kur një goditje drejt portës u devijua me dorë nga Kristi Vangjeli në këndore.

Gjyqtari Xhaja, edhe pse me pamje të qartë të aksionit, vendosi ta anashkalojë atë moment, duke akorduar goditjen nga këndi që do të sillte edhe golin e Kordeiros. Pamjet e transmetuara nga “SuperSport” nuk japin qartësisht ngjarjen, por pamjet e reja të publikuar në rrjetet sociale nga tifozët e Partizanit tregojnë me qartësi se si Vangjeli devijon topin me dorë dhe se si gjyqtari Xhaja nuk bën shenjë nga pika e bardhë edhe pse nuk ka dyshime që është penallti.

Normalisht, duhej të shoqërohej edhe me një karton të verdhë për mbrojtësin, ndëshkim që iu evitua bardhebluve në këtë sfidë e cila do të kujtohet gjatë dhe jo vetëm për rezultatin që prodhoi.

Maskarada e Juxhin Xhajes , Ndiqni pamjet …FK Partizani AlbaniaCensurim i ketij rasti nga DigitAlb!

Gepostet von Partizani Channel am Freitag, 28. Februar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: