Connect with Us

Video: Shënohet goli i tretë në “Niko Dovana”, Kukësi në avantazh

Sport

Video: Shënohet goli i tretë në “Niko Dovana”, Kukësi në avantazh

Publikuar

-

Kukësi ka kaluar në avantazh 1-2 ndaj Teutës në “Niko Dovana”.

Kronologjia e ndeshjes:

51’ Kallaku provon nga distanca me një goditje të fortë ballore, Xhika përgjigjet mirë me një grushtim ndërsa më pas mbrojtja e Kukësit largon sferën.

57’ Mundësi e shkëlqyer për Teutën që të shënojë nga një goditje nga këndi. Topi i harkuar në zonë devijohet dhe mbërrin te Hoxha i cili devijon para Xhikës, por gardiani e ndal në kohë.

59’ Përplasje e rëndë në zonë mes Musollit dhe Vilës, mesfushori i Kukësit është ai që e pëson më rëndë pasi goditet në fytyrë dhe detyrohet të dalë me barelë dhe të largohet nga fusha.

64’ GOOOL Kukësi, shënon Shkurtaj pas super asistit të Abazajt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: