Connect with Us

Ylli i Man. City-t i vë syrin “Topit të Artë”/ Jam shumë afër

Premier Liga

Ylli i Man. City-t i vë syrin “Topit të Artë”/ Jam shumë afër

Publikuar

-

Kevin De Bruyne është i bindur se është gati të heqë Critiano Ronaldon dhe Lionel Messin nga froni për “Topin e Artë”.

Legjenda portugeze dhe ai argjentinase kanë dominuar çmimin më prestigjioz personal në dhjetë vitet e fundit.

“Nuk jam shumë larg tyre. Thjesht mundohem të tregoj më të mirën time. Normalisht që të ndihmon fakti që nominohesh për Topin e Artë, por në radhë të parë ka rëndësi paraqitja e ekipit.

Në vitet e fundit kam qenë ndër 30 më të mirët në botë dhe ndihem mirë sepse punoj shumë për t’u vlerësuar në këtë sport kaq kompetitiv.

Mendoj se jam një futbollist më i kompletuar se sa isha dy vite më parë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: