Connect with Us

19 mijë e 600 bileta të shitura në derbi, zbulohet fitimi rekord i Tiranës

Sport

19 mijë e 600 bileta të shitura në derbi, zbulohet fitimi rekord i Tiranës

Publikuar

-

Tirana dhe Partizani ka qenë një nga derbit më të ndjekur në histori, me bardheblutë që ia shpërblyen plotësisht paratë e hedhura tifozëve, duke regjistruar një nga fitoret më të thella të historisë së kësaj ndeshje me rezultatin 5-1. Bardheblutë morën një fitore të madhe, që u zbukurua edhe më shumë nga barazimi i Kukësit dje, por nuk ishin vetëm këto përfitimet e Tiranës.

Bardheblutë njoftojnë se janë shitur plot 19625 bileta për ndeshjen e së premtes, çka përbën rekord për stadiumin e ri për sa i përket ndeshjeve të Superiores. Këtë rekord e mbante derbi i mëparshëm, ku ekipi pritës ishte Partizani dhe u shitën 19031 bileta. Një ndeshje e cila kishte në vete edhe qëllimin e bamirësisë dhe kuriozitetin e stadiumit të ri, pasi ajo ishte ndeshja e dytë që luhej në atë stadium, pas asaj të kombëtares kundër Francës.

Megjithatë, tifozët e Tiranës kanë treguar se nuk e mund asgjë dashurinë e tyre për ekipin e Tiranës, madje as koronavirusi Covid-19. Pas kësaj ndeshje Tirana ka grumbulluar një shumë prej më shumë se 200 milionë lekësh të vjetra, ku rreth 25% e kësaj shume do të shkojnë për FSHF si qira për stadiumin. Një fitore e dyfishtë e Tiranës, që pas këtij derbi merr edhe një dorë të mirë nga ana financiare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: