Connect with Us

Arsenali i treti/ Ja kush janë ekipet me më shumë ndeshje rresht pa humbje në histori

Super Liga

Arsenali i treti/ Ja kush janë ekipet me më shumë ndeshje rresht pa humbje në histori

Publikuar

-

Plot 42 ndeshje pa humbje rregjistroi Liverpool i Jurgen Klopp në Premier League duke na treguar se po, kemi të bëjmë me një skuadrër të transformuar. Ecuria pozitive e të kuqëve padyshim i faturohet ideve të trajnerit gjerman i cili me qetësin dhe profesionalizmin e tij arriti të rikthej buzëqeshjen tifozëve dhe t’i jap kampionatit një ngjyrim tjetër. Megjithëse mund të kishin thelluar edhe më tej ndeshjet pa humbje, sërish Liverpool ishte larg rekordit europian.

Deri më sot lista e klubeve për numër ndeshjesh pa humbje kryesohet nga Milani i viteve 1991-1993. Një periudhë historike për kuqezinjtë të cilët pushtuan çdo kompeticion europian. Plot 58 ndeshje numeron Milani pa humbje në ato vite. Pas tyre pozicionohet Bayern me 54 ndeshje përgjatë viteve 2012-2014. Podiumi mbyllet me Arsenalin e viteve 2003-2004 dhe Juventusit të sezonit 2011-2012 me 49 ndeshje secila pa humbje. Në këtë renditje me 11 skuadra, Liverpool pozicionohet në vendin e gjatë, 14 ndeshje larg vendit të parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Qeveria jonë ka hallin e Juventusit”, Takaj thumbon keq Ramën: Futbolli shqiptar diskuton ekzistencën

Publikuar

-

Nga

Presidenti i një prej klubeve më të suksesshme të dekadës së fundit vendos alarmin për situatën ku ndodhet futbolli shqiptar. Sikur të mos mjaftonte kriza financiare që ka mbërthyer prej kohësh klubet e Superiores dhe jo vetëm, ndërprerja e kampionatit prej përhapjes së koronavirusit pritet të lërë pasoja të mëdha për të ardhmen. Ardjan Takaj […]

LEXO TE PLOTE