Connect with Us

Debutoi si trajner te Skënderbeu, Shehi kërkon titullin kampion me Kukësin. Gjici e kërcënon që në fillim…

Sport

Debutoi si trajner te Skënderbeu, Shehi kërkon titullin kampion me Kukësin. Gjici e kërcënon që në fillim…

Publikuar

-

Nuk ka më dyshime, Orges Shehi do të jetë trajneri i ri i Kukësit. 42-vjeçari durrsak, i cili shkoi historinë me Skënderbeun, teksa sezonin e kaluar debutoi si trajner në stolin e skuadrës korçare, do të tentojë të shkruaj historinë me verilindorët.

Shehi pason Shpëtim Duron e larguar, teksa objektivi është fitimi i titullit kampion. Diferenca me kryesuesit e Tiranës është 4 pikë, ndaj ish-portierit i duhet të punojë fortë për të rikuperuar këtë diferencë.

Në rast se 42-vjeçari nuk arrin të fitojë titullin kampion, atij i është bërë e qartë nga presidenti Gjici se do të shkarkohet në fund të sezonit.

“Trajneri i ri do të jetë Orges Shehi. Ai është i ri dhe me përvojë sidomos si futbollist. Unë ja kam bërë të qartë objektivin titull dhe kam besim tek ai. Nëse nuk e fitojmë atëherë do e shkarkoj si të tjerët, kjo është puna e trajnerëve”, u shpreh Gjici për “Top Channel”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: