Connect with Us

E turpëruan tifozët, Bayern paralajmëron masa të rrpeta

BundesLiga

E turpëruan tifozët, Bayern paralajmëron masa të rrpeta

Publikuar

-

Disa tifozë të Bayernit dhanë një shfaqje të shëmtuar pasditen e djeshme në transfertën ndaj Hoffenhaim, pasi ndërkohë që skuadra bavareze po fitonte me shifrat 0-6, shpalosën një pankartë ofenduese ndaj pronarit të ekipit vendas, Dietmar Hopp.

Kjo bëri që ndeshja të ndërpritej dy herë nga arbitri dhe të mbyllej me rreth 25 minuta vonesë, ndërsa disa herë lojtarët e Bayernit tentuan të negocionin me fansat, për heqjen e pankartës ofenduese.

Klubi bavarez, që ka një imazh mjaft të mirë dhe korrekt, ka reaguar ashpër sot nëpërmjet presidentit të Këshillit të Administrimit, duke kërkuar ndjesë ndaj Dietmar Hopp dhe duke premtuar marrjen e masave të menjëhershme, që ngjarje të tilla të mos përsëriten.

“Të gjithë ne të FC Bayern jemi ende të zhgënjyer nga incidentet e djeshme në Hoffenhaim. Na vjen turp për sjelljen e disa të ashtuquajturve fansa, të vendosur në këndin e rezervuar për tifozët e Bayernit. Dietmar Hopp u ofendua nga një pankartë e hapur nga njerëz anonimë dhe frikacakë. Gjithë sa ka ndodhur dje është një nga gjërat më të ulëta, ndaj në emër të të gjithë klubit bavarez, ne i kërkojmë ndjesë Dietmar Hopp. Në ditët në vijim do të takohemi dhe do të marrim të gjitha masat e mundshme, që të mos lejojmë që një fushatë e tillë ,e padenjë, të përsëritet herë tjetër. Gjithashtu do të përdorim të gjitha mjetet në dispozicion për të vepruar kundër atyre që kanë diskredituar Bayernin dhe futbollin gjerman”, tha Herbert Heiner nga FC Bayern Munchen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: