Connect with Us

“Egbo më kujton një ish-trajner”, Bulku befason me deklaratën e fundit

Sport

“Egbo më kujton një ish-trajner”, Bulku befason me deklaratën e fundit

Publikuar

-

Ish-futbollisti Ervin Bulku, tani në rolin e specialistit, i ftuar në emisionin “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sejdia, në televizionin “News 24”, analizoi ecurinë e Tiranës në këtë sezon, duke u shprehur:

“Tirana duhet të menaxhohet mirë. Ka pasur skuadrën, por duhet të ruaj qetësinë. Një rezultat negativ gjërat fillojnë zien. Ka meritë edhe drejtuesit dhe ish-trajneri Mema. Ndryshimi është se lojtarët që janë afruar së fundmi në mekato po bëjnë diferencën. Tirana nga ana psikologjike është lart dhe futet me bindjen për të fituar ndeshjen. Jo më kot Tirana i fiton ndeshjet. Arrin t’i dominojë kundërshtarët në të gjitha aspektet.

Të gjithë lojtarët si Muça, Celhaka, Muçi, Ismailgeci, janë lojtarë që e ndjejnë bluzën e Tiranës. Njerëzit që punojnë aty ua kanë shpjeguar mirë. Lojtarët e dinë që Tirana e ka fituar 24 herë titullin. Rezultatet kanë sjellë qetësinë. Kur ka qetësi dhe rezultatet janë pozitive, kjo rregullon atmosferën.

Mund të ketë dhe momente kur rezultati dhe loja nuk shkojnë. Duhet larguar euforia. Është shumë mirë që rinë me këmbë në tokë. Egbo më kujton një ish-trajner të Tiranës, që fitoi një ndeshje 6-0 dhe tha nuk jam i kënaqur”, u shpreh Bulku

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: