Connect with Us

Gati për shortin e Ligës së Kombeve, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Kombëtare

Gati për shortin e Ligës së Kombeve, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Publikuar

-

Në ditën e martë do të hidhet shorti për grupin e Ligës së Kombeve për vitin 2021. Goglat do të përzgjidhen në Amsterdam, rreth orës 18:00 me atë shqiptare. Shqipëria gjendet në grupin C sa i përket Ligës së Kombeve, së bashku me Greqinë, Malin e Zi dhe Gjeorgjinë.

Pra këta janë kundërshtarët me të cilët Shqipëria nuk mund të ndeshet dhe nuk mund t’i ketë përballë në grup. Por kuqezinjtë mund të luajnë me Kosovën ose Maqedoninë, që kanë gjasa të mëdha për të “peshkuar” një nga këto dy kundërshtarët. Ndërkohë rivalët e tjerë të mundshëm janë më të lehtë në letër, por pa harruar të veçojmë edhe Slloveninë që ndodhet në vazon e tretë të grupit C.

Shqipëria

Nuk ndeshet dot me: “Greqi, Mali i Zi dhe Gjeorgji”.

Rivalët e mundshëm, nga grupi i dytë: “Kosova, Maqedonia, Bjellorusia, Qipro”.

Nga grupi i tretë: Estonia, Slovenia, Lithuania, Luxembourg

Nga grupi i katërt: Armenia, Azerbaijan, Kazakhstan, Moldova

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: