Connect with Us

Gennaro Gattuso bën deklaratën më epike të vitit, do shkriheni së qeshuri

Seria A

Gennaro Gattuso bën deklaratën më epike të vitit, do shkriheni së qeshuri

Publikuar

-

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, mbetet unik me deklaratat e tij. Napoli i tij fitoi ndaj Torinos me rezultatyin 2-1 dhe u fut sërish në garë për Europë. Ekipi italian nuk shkëlqeu, por mori 3 pikë me shumë rëndësi.

Numri një i stolit foli pas sfidës dhe dha një deklaratë epike, siç e ka zakon. “Nuk duhet të mendojmë se jemi bërë të bukur dhe bjondë, nuk jemi Brad Pitt, lojtarët e mi duhet të shikojnë veten në pasqyrë dhe të mendojnë se janë po aq të shëmtuar sa unë”, – tha ai.

Gattuso ka arritur të kthejë Napolin në rrugën e duhur. Skuadra italiane po merr rezultate të mira dhe tashmë duket se ka harruar problemet që kishte me trajnerin Ancelottin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: