Connect with Us

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Sport

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Publikuar

-

Laçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Bekim Halilaj, i cili në një intervistë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, u shpreh se gjyqtari Kridens Meta është një punëtor i Laçit dhe vendimet e tij të marra gjatë ndeshjes ishin të njëanshme.

Klubi kurbinas ka reaguar në lidhje me këtë, teksa shprehen të habitur se si presidenti gjirokastrit, e dinte se cilët lojtarë rrezikonin nga klubi kundërshtar.
Në reagim thuhet se lindin dyshime, nëse në Gjirokastër do të kishin dashur t’i ndihmonin. Thuhet se të gjithë mund të kenë pretendime, por nuk mund të hidhen akuza të paprovuara.

Reagimi:

KF Laçi ndihet i indinjuar mbi deklaratën e bërë sot nga presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, si dhe shpreh habinë se si ai ka dijeni edhe për lojtarët tanë të cilët rrezikojnë prej kartonëve të verdhë. Kjo na bën ne edhe të mendojmë se dikush i ka informuar ata dhe ka qenë i interesuar që të na mungonin ndeshjen e radhës.

Ndoshta në Gjirokastër do kishin dashur edhe t’i ndihmonin. Sigurisht nuk kemi asnjë provë dhe nuk mund të akuzojmë askënd, por kur një president del dhe e thotë diçka të tillë, të lindin edhe dyshime. Gjithsesi, e përsërisim se nuk akuzojmë askënd, por kur një president del dhe e thotë diçka të tillë, të lindin edhe dyshime. Gjithsesi, e përsërisim se nuk akuzojmë askënd.

Na vjen keq edhe për tentativën që bëhet për të bërë një ndarje “Jug-Veri”, madje arrihet deri ne ofendime sa permendet fjala “malok”. Kjo është e patolerueshme. Instancat perkatese duhet te nderhyjne menjehere dhe te marrin masa per kete njeri te papërgjegjshëm . Të gjithë mund të kemi pretendimet tona për gjykimin, por nuk është në të mirë të futbollit që të hidhen akuza të paprovuara, nisur nga fjalë lart e poshtë, që e kanë dëmtuar futbollin tonë.

Për më tepër, bëhen edhe deklarata jo etike, që nuk i shërbejnë askujt dhe nxitin vetëm urrejtje, gjë që sporti nuk e ka aspak në qëllimin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: