Connect with Us

Lacio në krye pas 20 vitesh, mediat italiane i thurin elozhe Strakoshës

Kombëtare

Lacio në krye pas 20 vitesh, mediat italiane i thurin elozhe Strakoshës

Publikuar

-

Lacio e këtij sezoni është një ekip i jashtëzakonshëm dhe mund ta quajmë si një Leister i dytë, megjithëse që ta meritojë plotësisht këtë epitet, duhet të mbyllë sezonin duke ngritur trofeun e Serie A. Një ekip me shumë yje, ku mes të tjerëve spikat edhe Tomas Strakosha. Portieri i kryeqytetasve këtë sezon po kalon një formë të jashtëzakonshme dhe është një nga pikat e forta të trajnerit Simone Inzagi.

“La Gazzetta dello Sport” i ka kushtuar një shkrim të gjatë yllit të kombëtares sonë, që me fitoren e pastër 2-0 të ditës së djeshme kundër Bolonjës, Strakosha grumbulloi ndeshjen e nëntë pa pësuar gol në këtë sezon të kampionatit italian. Më mirë se ai përtej Adriatikut ka bërë vetëm Donaruma i Milanit.

Ndërkohë mbrojtja e Lacios është e dyta për sa i përket ndeshjeve në transfertë, ku në vendin e parë është Interi i Kontes. Një meritë e madhe edhe e Strakoshës, që me sigurinë dhe pritjet shpëtimtare të tij e ka vendosur veten mes më të mirëve të kontinentit mes katërkëndëshit. Nëse vazhdon kështu nuk do të ishte aspak çudi ta shihnim gardianin e kombëtares sonë në portën e një prej ekipeve gjigante të Europës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: