Connect with Us

Nuk e besonin/ Trajneri i Vllaznisë publikon faktet me video, ja ku stërviten shkodranët

Sport

Nuk e besonin/ Trajneri i Vllaznisë publikon faktet me video, ja ku stërviten shkodranët

Publikuar

-

Kreu i stolit të klubit të Vllaznisë, Mirsad Jonuz shprehu ankesat e tij pas ndeshjes së djeshme kundër Skënderbeut. Trajneri maqedonas tha se lojtarët e tij nuk kanë kushtet e duhura për tu stërvitur, gjë e cila sipas tij ndikon edhe në rezultatet në fushën e lojës. Shumë nisën të mos i besonn fjalëve të Jonuz, që edhe më par ka shprehur justifikime për mungesën e rezultateve, duke nisur që nga niveli i futbollistëve përpara merkatos.

Por trajneri i Vllaznisë ka zgjedhur të vërtetojë ankesën e tij dhe të shuajë kështu gjithë sketicizmin nga opinion publik. Me anë të një videoje të publikuar nga vetë Jonuz shihet qartë gjendja shumë e keqe në të cilën ndodhet fusha ku shkodranët zhvillojnë stërvitjet e tyre. Një fushë pa bar ështe ajo ku lojtarët e Vllaznisë duhet të përgatisin ndeshjet me kundërshtarët në Superiore. Pamjet flasin qartë dhe ankesa e ngritur nga Jonuz duket mëse e drejtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: