Connect with Us

Operacioni “Mezhgorani”, bashkë me Henri Çilin i arrestuar edhe një futbollist

Sport

Operacioni “Mezhgorani”, bashkë me Henri Çilin i arrestuar edhe një futbollist

Publikuar

-

Ka shkuar në 36 numri i të ndaluarve për operacionin “Mezhgorani”, teksa më herët është arrestuar edhe gazetari dhe pronari i UET, Henri Çili. Bashkë me 35 persona të tjerë, policia bën me dije se është arrestuar edhe Aristidh Çoli. Personi në fjalë është i njohur në botën e sportit, pasi ka mbajtur veshur fanellën e Këlcyrës në Katëgorinë e Dytë gjatë këtij sezoni.

Aristidh Çoli është dënuar disa herë nga Komisioni i Displinës për dhunë në fushë, teksa së fundmi është përjashtuar përjetë nga futbolli pasi në ndeshjen e këtij sezoni kundër Maliqit ka goditur kundërshtarin, duke i thyer nofullën. 25 vjeçari u arrestua në akuzën për “Organizim të lotarive të palejuara”. Çoli ka rënë në përgjimet e drejtuara nga Prokuroria e Përmetit në kuadër të operacionit “Mezhgorani” ku deri më tani janë ndaluar dhe proceduar shumë persona.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: