Connect with Us

Partizani në hall të madh, nuk e shkarkon dot Sormanin sepse …

Sport

Partizani në hall të madh, nuk e shkarkon dot Sormanin sepse …

Publikuar

-

Humbjet në derbi, zakonisht, pasojat më të mëdha i shkaktojnë në stolin drejtues. Në dy humbjet e para të ndodhura në derbi në epokën “Demi” në 7 sezone, trajnerët e kanë paguar me largimin nga puna. Hasan Lika u largua pas humbjes 1-0 më 7 shkurt 2014, ndërsa Franko Lerda u shkarkua pas humbjes 2-1 në derbin e 13 dhjetorit të vitit të shkuar.

Por, Sormani do të bëjë ndryshim, pasi drejtori Rama e pohoi pas humbjes 5-1 në derbi se duhet të lëkundet fanella e gjyqtarit Xhaja dhe jo stoli i Sormanit.

Gjithsesi, për të ardhmen e trajnerit italian hyjnë në lojë edhe disa llogari e kushte të tjera. 54-vjeçari në janar thuhet se ka firmosur për 2.5 vite me Partizanin. Por, gjashtë muajt e parë konsiderohen vendimtarë për vazhdimësinë, ku është kërkuar që ekipi të fitojë të paktën një nga dy trofetë.

Nga Kupa i ka eliminuar Besëlidhja dhe pas humbjes në derbi edhe misioni titull është vështirësuar jashtë mase, pasi kur kanë mbetur edhe 12 javë nga fundi, diferenca me Tiranën e vendit të parë është -9 pikë.

Nisur nga kushti i trofeve, i cili është përfolur më shumë në kampin e kuq kur trajneri kur erdhi, i bie që e ardhmja e italianit të jetë dyshim, nëse nuk fitohet titulli kampion, pasi me Kupën i kanë “larë duart”. Pas humbjes në derbi Sormani pohoi se nuk ndihej i rrezikuar në punën e tij si trajneri i Partizanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: