Connect with Us

Rikuperim në kohë rekord, FSHF-ja bën ndryshimin e shumëpritur në “Air Albania”

Sport

Rikuperim në kohë rekord, FSHF-ja bën ndryshimin e shumëpritur në “Air Albania”

Publikuar

-

Aktualisht po luhet sfida e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes Tiranës dhe Shënkollit. Një takim që po luhet në “Air Albania” dhe për momentin është në barazim pa gola 0-0.

Ajo që bie në sy në shkallët e stadiumit përveç një numër të konsiderueshëm tifozësh edhe stolat që janë rregulluar në kohë rekord nga ana e FSHF-së pas dënimit të klubeve të Tiranës dhe Kukësit.

Në sfiëdn e javës së kaluar mes Kukësit dhe Tiranës u thyen një numër i konsiderueshëm stolas nga të dyja tifozeritë dhe për këtë motiv, Disiplina detyroi klubet të paguajnë dëmin e shkaktuar. Për stolat e thyer u shoqëruan në polici edhe disa tifozë. Tashmë të gjithë stolat me përjashtim të dy prej tyre janë rregulluar e janë vendosur të rinj në impiantin modern të kryeqytetit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: